Inici -> L'Ajuntament -> Consistori municipal

Josep Mayoral Antigas





Alcalde


Josep Mayoral i AntigasNascut a Granollers el 13 d'octubre de 1954. Economista. Professor de l'Escola Municipal de Treball de Granollers (des de l'octubre de 1976), de la qual en va ser director. Actualment en excedència.

Alcalde de Granollers, des del 12 de febrer de 2004. Ha estat regidor de Relacions Ciutadanes (1987-1992); d'Imatge i Comunicació (1999-2003) i d'Urbanisme (1987-1992 i 1996-2004).

Actualment és president del grup socialista a la Diputació de Barcelona. Ha estat diputat president de l'Àrea d'Obres Públiques (1995 - 1999) i diputat de Turisme (1999 - 2004). Diputat president de l'Àrea d'Espais Naturals (des del 23 de novembre de 2004 al 14 de juliol de 2011). Ha estat vicepresident primer de la Diputació de Barcelona (des del 26 de novembre de 2009 al 14 de juliol de 2011).

Vicepresident de l'Agrupació de Municipis titulars del servei de transport urbà de la Regió Metropolitana de Barcelona (AMTU).

Membre del Consell d'Administració de l'Autoritat del Transport Metropolità.

Membre de la Comissió Permanent del Consell de Governs Locals de Catalunya

Vicepresident del comitè executiu de Mayors for Peace des de l'agost 2009.




La retribució de l'alcalde en règim amb dedicació exclusiva és de 63.466,90 € bruts anuals.






93 842 66 03




jmayoral@granollers.cat




Agenda pública

Documents relacionats

18 de juliol de 2019

Ajuntament de Granollers
Pl. de la Porxada 6. 08401 Granollers (Barcelona)
93 842 66 10 - 010
oac@granollers.cat